БАТЭ датэрмінова выйшаў у плей-оф Лігі Еўропы!!!

04.11.2010 21:51 — Новости Спорта

Барысаўскі БАТЭ выйграў у матчы групавога этапу Лігі Еўропы ў ціраспальскага «Шэрыфа» 3:1 і датэрмнова заваяваў пуцёўку ў 1/16 фіналу Лігі Еўропы. Кіеўскае «Дынама» выйграла ў AZ — 2:0.

Матч прайшоў 4 лістапада на сталічным стадыёне «Дынама».

На 15-й хвіліне лік адкрыў Віталь Радзівонаў на 32-й Аляксандр Ярохін лік зраўняў — 1:1.

На 70-й хвіліне Аляксандр Паўлаў вывеў беларускі клуб наперад, а на 75-й Рэнан Брэсан са штрафнога —

3:1. Кіеўскае «Дынама» выйграла сёння ў Кіеве ў AZ — 2:0 (Мілеўскі, 47, 61)

І такім чынам БАТЭ датэрмінова заваяваў пуцёўку ў 1/16 фіналу Лігі Еўропы. за два туры да фінішу.

БАТЭ: Верамко, Ліхтаровіч (Скавыш, 67), Сасноўскі, Шытаў, Юрэвіч, Бардачоў, Паўлаў (Валадзько, 72), Радзівонаў, Брэсан (Радзькоў, 81), Аляхновіч, Бага.

Становішча пасля 4-х тураў:

БАТЭ — 10 (3 перамогі, 1 нічыя, 0 паразаў, розніца мячоў: 10–4), Дынама — 7 (2, 1, 1, 6–5), AZ — 3 (1, 0, 3, 4 -9), Шэрыф — 3 (1, 0, 3, 4–6).

***

Ранейшыя матчы:

16 верасня: Дынама К — БАТЭ 2:2 (Мілеўскі, 34, Яроменка, 44; Радзівонаў, 3. Няхайчык 54), AZ — Шэрыф — 2:1

30 верасня: БАТЭ — AZ — 4:1 (Радзівонаў, 5, Канцавы, 48, Брэсан, 77-пенальці, Аляхновіч, 83; Сігтарсан, 89), Шэрыф — Дынама К — 2:0.

21 кастрычніка: Шэрыф — БАТЭ — 0:1 (Сасноўскі, 8), AZ — Дынама К — 1:2

2 снежня: БАТЭ — Дынама, Шэрыф — AZ

15 снежня: AZ — БАТЭ, Дынама — Шэрыф.