«Колас» (Чэрвень) — «Вілія» (Вілейка) — 2:0

13.06.2018 — Разное

10 чэрвеня. Чэрвень. Стадыён СДЮШАР. Сонечна. 23 градусы. 200 гледачоў.
«Колас»: Нагорскі, Весялоў, Курбанаў, Палтаржыцкі, Лаўрык, Джайчыеў (Шафераў, 33), Ганчарык, Казарын (Купровіч, 79), Ліпніцкі (Шалабнёў, 46), Чысты (Шмідаў, 55), Качаргін.
Галы: Ліпніцкі (15), Шмідаў (90+2).

«Колас» (Чэрвень) — «Вілія» (Вілейка) — 2:0На другі хатні матч чэмпіянату “Колас” сабраўся амаль у аптымальным складзе. Адзінай сур’ёзнай стратай стала адсутнасць у ім гуляючага трэнера Аляксандра Мрынскага, які, з-за выдалення ў Нясвіжы, дыскваліфікаваны на дзве сустрэчы. У адсутнасць лідара атак чэрвеньцаў яго месца ў стартавай расстаноўцы намінальна заняў Аляксандр Качаргін.
Першыя пятнаццаць хвілін гульні “Колас” настойліва падбіраў ключы да варот “Віліі”. Пры гэтым надзейная гульня нашых абаронцаў не давала магчымасці гасцям рабіць тое ж самае: галкіпер чэрвеньцаў Сяргей Нагорскі ні разу не ўступіў у барацьбу за мяч.
Лік у матчы быў адкрыты пасля бліскучай камбінацыі. Дзмітрый Чысты з сярэдзіны поля зрабіў дакладную перадачу на ход праваму паўабаронцу Аляксандру Ліпніцкаму, і той закінуў мяч “за каўнер” варатару “Вілейкі” – 1:0.
Да перапынку чэрвеньцы яшчэ неаднойчы пагражалі варотам гасцей. У адной з атак пасля ўдару Андрэя Казарына “Вілейку” выратавала ад гола перакладзіна. Яшчэ ў адным моманце ледзь не паўтарыла поспех звязка Чысты – Ліпніцкі.
І пасля перапынку “Колас” цалкам кантраляваў ход гульні. Аднак хісткі лік 1:0 трымаўся на табло ажно да другой дадзенай да асноўнага часу матча хвіліны, калі дасягнуў мэты дальні прыцэльны ўдар Ігар Шмідава. Услед за другім узяццем варот “Віліі” прагучаў фінальны свісток.«Колас» (Чэрвень) — «Вілія» (Вілейка) — 2:0
Адметна, што на матчы прысутнічала і вяла прамую трансляцыю ў інтэрнэце апошніх яго хвілін аўтар і вядучая тэлепраграмы “Козел пра футбол” Крысціна Козел (на здымку – з Ігарам Шмідавым).
У чацвёртым туры чэмпіянату “Колас” згуляе ў гасцях з “Лагойскам”. Матч адбудзецца ў суботу, 16 чэрвеня. Пачатак – у 16 гадзін.

Вынікі астатніх матчаў 3 тура: «Гарняк» (Салігорск) – «Лівадыя-Юні» (Дзяржынск) – 2:0, «Фалько» (Дзяржынскі раён) – «Беразіно» – 9:1, «Старыя Дарогі» – «Лагойск» — 7:0, «Крупкі-ДРБУ-164» — «Нясвіж» — 1:0.